שאלות ותשובות
כמה על כמה משחקים?
רוב הטורנירים לקבוצות במדינת הכדורגל הם של 7 על 7, כלומר 6 שחקני שדה ושוער. לטורניר כזה קבוצה יכולה לבוא עם מינימום 7 שחקנים. יש גם טורנירי 6*6 .אין הגבלת חילופים, הכל תלוי בכושר וביכולת. לעיתים יש גם טורנירי קטרגל ו-11 על 11.

כמה עולה לשחק?
טורניר עולה בין 320 ל-360 ש"ח לקבוצה. העלות משתנה בהתאם לעלות המגרש. כל הכספים מיועדים לתפעול מדינת הכדורגל, לציוד, למגרשים, למנהלים, לצלמים, לניהול השוטף, לאתר, לוידאו וכו'... בקיצור, הכל בשבילכם!!!

כמה זמן כל משחק?
בטורנירים של 7 על 7 כל משחק הוא 20 דק', 10 דק' כל מחצית. קבוצה משחקת מינימום 3 משחקים בטורניר, ואם היא מגיעה לגמר בטורניר של 8 קבוצה היא משחקת 5 משחקים.

אין לי קבוצה, אני יכול לשחק?
כן!! הרשם כשחקן חופשי ותוכל להשתלב מיידית במשחקים ברישום אישי. אם ברצונך להצטרף לקבוצה קיימת, הצב עצמך ברשימת העברות ושים הודעה בפורום השחקנים. בכל יום כמעט קבוצות מחפשות שחקני חיזוק, לכן אנו ממליצים לבקר הרבה בפורום וברשימת ההעברות ולהשמיע קול.

יש גם ליגות?
כן. מדי פעם נערכות גם ליגות בנוסף לטורנירים. תנאי הקבלה לליגה הם יותר מחמירים וכוללים ותק וגליון התנהגות איכותי. ישנם כמה פורמטים של ליגות, למעוניינים ניתן לפנות תמיד למנהל המחוז.

יש הגבלת גיל?
אין הגבלת גיל. יש במדינה קבוצות של תלמידי תיכון שמשחקות באותו טורניר עם קבוצות של בני 30 ואפילו 40. גם אם אתם בני 13 – הרשמו! אולי אחריכם ירשמו עוד קבוצות של צעירים...

מי שופט?
במדינת הכדורגל אין שופט. מנהל הטורניר אינו שופט ואין בסמכותו לפסוק. תפקידו הוא לדווח על חריגות בהתנהגות ולדאוג לזרימת הטורניר. כולם מחוייבים להכיר את התקנון ולנהוג לפיו. במקרה של מחלוקת, שני קפטני הקבוצות מחוייבים להגיע לפשרה אחרת שתי הקבוצות יורחקו מהטורניר.

מי מנהל את האתר?
לאתר מנהל מערכות מידע ואחראי תוכן. את תוצאות המשחקים מעדכנים מנהלי הטורנירים ואת גלריות התמונות מעדכנים הצלמים. שאר האתר מעודכן על ידי הגולשים- כרטיסי הקבוצות, כרטיסי השחקנים, מי שרוצה להעלות כתבות למדורי החדשות מוזמן ליצור קשר עם קצין העיתונות.

מי גובה את הכסף?
את הכסף גובה מנהל הטורניר לפני תחילת המשחקים במגרשים עצמם. כל הכסף מוקדש למימון הפעילות. מדינת הכדורגל הינה מוסד ללא כוונות רווח המתנהל בפיקוח מחמיר של רו"ח ועו"ד מהבכירים בארץ בתחום העמותות.

צריך נעלי פקקים?
אין חובה לנעול נעלי פקקים. במגרשים הסינטטיים ובמגרשי דשא אחרים אפשר לשחק ללא פקקים כאשר המגרש יבש, אבל בגדול כשעולים על הדשא מומלץ עם פקקים. מחליקים פחות...

צריך מגיני עצם?
אין חובה לשים מגיני עצם. אם זה לא מפריע לכם לשחק ואתם רוצים להבטיח את שלום השוקיים שלכם – אז לכו על זה...

איך עושים תלבושת?
מדינת הכדורגל עובדת עם ח היבואנית של מוצרי ג׳יבובה, פומה, יומברו, מולטן, דרבי ועוד... אנו עושים את כל התלבושות דרכם ונהנים ממחירים הוגנים, שירות אדיב ותרומה למדינת הכדורגל בציוד איכותי למגרשים. לאחר רישום קבוצה, אנו נלווה אתכם בהכנת התלבושת, לצורך כך עליכם להכין שם קבוצה, סמל (אנו יכולים לעזור בעיצוב), גדלי חולצות ומספרים. אנחנו נדאג כבר לכל השאר ותקבלו את התלבושות בטורניר הראשון.

מה זה טורניר?
טורניר במדינת הכדורגל הינו טורניר יומי, כ3.5 שעות של כדורגל. בדרך כלל בטורניר משתתפות 6 או 8 קבוצות המתחלקות לשני בתים המשחקים בליגה פנימית בסיומה 2 המקומות הראשונים עולים למשחקי חצי הגמר. לפעמים נערכים גם טורנירים של 4 ו-5 קבוצות בשיטת ליגה ולפעמים טורנירים גדולים של 16 קבוצות עם 4 בתים של 4 קבוצות משחקי רבע גמר, חצי גמר וגמר. ניתן לראות בטורנירים קרובים ובארכיון הטורנירים את הטורנירים שהיה ויהיו.

מה ההבדל בין טורניר למפגשים?
טורניר פתוח לרישום לקבוצות, ואילו מפגשים פתוח לרישום לשחקנים. בדרך כלל מפגשים פתוח לרישום ל-15 שחקנים שמתחלקים –ל-3 קבוצות, וכמו בשכונה משחקים בשיטת 10 דק' או 2 גולים -המנצח נשאר

מה צריך בשביל להצטרף?
לארגן את החברה, להרשם, לארגן תלבושת ולבוא לשחק!!! שחקנים ללא קבוצה פשוט צריכים להרשם ולהכנס לפורום ול"שוק ההעברות" ע"מ למצוא קבוצות שמחפשות שחקנים לחיזוק.

למה אין שופטים?
בשכונה אין שופט כי כולם חברים, אנחנו רואים את מדינת הכדורגל כשכונה אחת גדולה בה כולם מתייחסים אחד אל השני בכבוד כמו לחברים. אנחנו מאמינים במשחק הוגן ובכבוד הדדי. ברגע שיש שופט האחריות היא עליו ושחקנים יכולים להרשות לעצמם לשחק חזק, לירוק או לתת קטנות שהוא לא מסתכל. עד היום שוחקו אלפי משחקים וכולם ללא שופט. זה אפשרי וזה מקרב את האנשים לתקשורת ולהנאה מוגברת.

למה אין גביעים?
מנסיון העבר גילינו שהגביעים מגבירים את התחרותיות ואנשים משחקים בשביל לזכות בגביע ולא בשביל הכיף. אנו מנסים במדינת הכדורגל לתת את הכדורגל כפי שהוא בכל מגרש שכונתי, כדורגל לנשמה, כדורגל בין חברים. לכל זה, אין צורך בגביעים.

למה זה עולה כסף?
השכרת המגרש עולה כסף. מנהל הטורניר והצלם עובדים על מנת לתת לשחקנים את החוויה של הסיקורים באתר והניהול השוטף של הטורניר ומקבלים כסף עבור זה. כדורים, תיקי עזרה ראשונה, גופיות, משאבות, טלפונים, הוצאות משרדיות, ניהול חשבונות ועוד כולם עולים כסף. התשלום הוא על מנת לקיים את האתר והטורנירים.

איפה מתקיימים המשחקים?
המשחקים מתקיימים במגרשים שונים ברחבי הארץ. מתחם האימונים של הפועל ת"א - וולפסון- חודורוב, מתחם האימונים של מכבי ת"א- קרית שלום, מגרש בית דני- מגרש שטרן (ירושלים) - מגרשי אתו״ס (חיפה) - מגרש סינטטי (לוד). בקרוב תהיה פעילות במגרשים נוספים.

הבדלי רמות?
כרגע כל הקבוצות במדינת הכדורגל יכולות להרשם לאותם טורנירים. אם זאת, אנו עורכים גם טורנירים לפי רמות. מהר מאוד כל קבוצה מבינה לאיזה רמה כדאי להרשם ומול מי כיף לשחק ונרשמים למשחקים בהתאם. אנו נלווה אתכם בתהליך למציאת הרמה המתאימה לכם.

מהם חוקי המשחק?
חוקי המשחק מופיעים בתקנון המשחק.

מה עושים שיש פאול?
כפי שמופיע בתקנון המשחק, ששחקן מרגיש שנעשת עליו עבירה הוא מבקש פאול לפי עקרון "הדורש מקבל". עם זאת, ועדת התקנון לא רואה בעין יפה בקשות קטנוניות שעלולות להרגיז את כולם. כמו שאמרו חכמינו: "אל תבקש מה שלא היית נותן."

מה קורה בריבים? מכות?
במדינת הכדורגל אין מקום לאלימות מכל סוג. במקרה של ריב, מנהל הטורניר קורא לקפטני הקבוצות להרגיע את הרוחות. אם זה לא עוזר והמשחק לא מחודש הקבוצות מורחקות מהטורניר והעניין עובר לטיפול ועדת התקנון. אותו הדין במקרים הנדירים של מכות. ועדת התקנון מרחיקה קבוצות ושחקנים אלימים או שפגעו ברוח המדינה. אנו מבטיחים לעשות הכל ע"מ לשמור על ההנאה ועל ההוגנות. ובאם נתקלתם במעשה שאינו הולם, אנא דווחו למנהל הטורניר.

מי מחליט על העונשים?
ועדת התקנון מחליטה על עונשים במקרה של הפרות משמעת. הועדה מורכבת ממנהל המחוז, מנהלי הטורנירים ומנכ"ל מדינת הכדורגל. ניתן לפנות אליהם במייל takanon@football-state.co.il

האם אפשר לתרום במשהו?
בודאי!! יש לכם רעיון? אתם יודעים על מגרש? רוצים לקשר את מדינת הכדורגל עם גורמים שונים? רוצים לכתוב לאתר? לצלם? לנהל? כל עזרה או הצעה תתקבל בברכה.

מה תפקיד מנהל הטורניר?
מנהל הטורניר הוא הנציג של מדינת הכדורגל בטורניר. הוא המקשר בין הקבוצות, האחראי לסדר ולזרימה של הטורניר. הוא מארגן את לוח המשחקים ועוזר בפתרון הבעיות כשעולות. הוא גם דואג ללקיחת הזמנים, לרישום התוצאות והסיקורים והעלאתם לאינטרנט, לגביית הכסף ולדיווח להנהלה על מקרים חריגים והתנהגויות טובות או לא של הקבוצות והשחקנים.

מיהם הצלמים?
מרבית הצלמים במדינת הכדורגל הינם צלמים מקצועיים וחובבי צילום שנהנים לעבוד ולהתנסות ולהתפתח בתחום הצילום וצילום הספורט. רוצה גם? פנה למחלקת צילום.

צרו קשר